Hledej Mapa stránek English Czech
DD Radost, o.p.s.
DD Radost, o.p.s.

Společná dovolená 2021 - Na úbočí Orlických hor

Již téměř v tradičním termínu ve druhé polovině srpna, jsme se tentokrát vydali do malé obce Skuhrov nad Bělou v podhůří Orlických hor, v podstatě na hranici CHKO Orlické hory. Ubytovali jsme se v krásné Továrníkově vile, přestavěné v moderní penzion. Měli jsme penzion jen pro sebe, a tak jsme měli velký komfort apartmánů, několika koupelen, teras a velké zahrady.

Jen počasí bylo na konec léta nečekaně chladné a také dost deštivé. To jsme poznali zejména na vyjížďkách na kole nebo pěších túrách. Ale jinak jsem se měli moc hezky. Navštívili jsme archeologický skanzen Villa Nova v Uhřínově, kde jsme viděli repliky středověkých domků a polozemnic, získali jsme informace, jak lidé ve středověku bydleli, jedli, a jak nelehký to byl život. Také jsme navštívili hrad a zámek Potštejn, velkou podzemní vojenskou pevnost z II. světové války nedalo Králík a mnoho dalšího.

Jen byla škoda, že jsme nemohli být všichni pohromadě. Tři děti a dva dospělí museli kvůli karanténě a izolaci zůstat doma. Tak snad další rok to bude v pohodě.

  IMG_6148.jpgIMG_6151.jpgIMG_6223.jpg
   IMG_6231.jpgIMG_6439.jpgIMG_6443.jpg
    IMG_6446.jpgIMG_6091.jpgIMG_6098.jpg
     IMG_6120.jpgIMG_6139.jpgIMG_6091.jpg
     MHMP

     Evrpská unie

     Ministerstvo pro místní rozvoj

     MHMP

     Centrum pro regionální rozvoj

     Tabaluga Kinderstiftung
      

     Copyright©2022 Hana Francová