Hledej Mapa stránek English Czech
DD Radost, o.p.s.
DD Radost, o.p.s.

Škola malého stromu - divadelní představení v CEVRO Institutu

19. dubna 2012 jsme uspořádali benefiční představení Škola malého stromu, který se uskutečnil v prostorách CEVRO institutu, Jungmannova 28/17, 110 00 Praha-Nové Město.
Dojemný příběh indiánského chlapce jménem Malý strom z kmene Čerokí, kterého po smrti svých rodičů vychovávají svérázný dědeček a moudrá babička v duchu indiánských tradic. Vedou svého vnuka k pochopení indiánské Cesty „Ber jen tolik, kolik doopravdy potřebuješ“ a k poznání, že nejen člověk, ale i stromy, zvířata, potok a dokonce i hvězdy mají svou duši, kterou musí nejprve pochopit, aby ji pak mohl milovat. Protože láska a pochopení jsou jedno a totéž.

Příběh odhaluje propastný rozdíl mezi západní filozofií bílého muže, jenž se snaží vše kolem sebe podmanit a zotročit, a mezi svobodnou a moudrou filozofií indiánů, pro něž vše živé i neživé je součástí matky Země, a tu je nutno chránit a respektovat.

Hravou, jemnou a humornou formou tak na jevišti vzniká svět, kde stromy mluví, vítr zpívá a kde přídomek naivní nemusí znamenat hloupý. Vzniklo na motivy stejnojmenné knížky amerického spisovatele indiánského původu Forresta Cartera.
Photo_19.04.12_18_12_45.jpg


http://www.cevroinstitut.cz/MHMP

Evrpská unie

Ministerstvo pro místní rozvoj

MHMP

Centrum pro regionální rozvoj

Tabaluga Kinderstiftung
 

Copyright©2022 Hana Francová